W latach 1939 – 1945 był to jeden z najcięższych nazistowskich obozów. Założony początkowo w celu zniszczenia polskiego ruchu oporu w regionie gdańskim, po roku 1942 stał się miejscem masowej zagłady ludności żydowskiej. Ponad 100 000 ludzi przewinęło się przez teren obozu, a liczba ofiar śmiertelnych szacowana jest na 65 000-85 000. Zła sława obozu wiąże się z funkcjonującą tu niegdyś fabryką Rudolfa Spannersa produkującą mydło z ludzkiego tłuszczu.
Ze względu na drastyczność ekspozycji teren obozu Stutthof jest dostępny dla zwiedzających powyżej 13 roku życia. Szlak zwiedzania wiedzie wokół baraków starego i nowego obozu, obok willi głównego komendanta obozu, komór gazowych, krematorium, wież obserwacyjnych, aż pod pomnik ofiar obozu. Muzeum upamiętnia cierpienie Polaków, Żydów i obywateli blisko 30 innych narodowości, którzy stracili życie w obozie w czasie II wojny światowej. Jeśli są Państwo zainteresowani wizytą w muzeum, proponujemy wcześniejsze bliższe zapoznanie się z tematyką dotyczącą Holocaustu.
Oferujemy wygodny dojazd na miejsce limuzyną z prywatnym kierowcą, który będzie do Państwa dyspozycji w czasie całego zwiedzania. W muzeum proponujemy zwiedzanie z przewodnikiem oraz projekcję filmu.