Półwysep Helski to długie i wąskie pasmo lądu, ciągnące się przez 35 km na wschód od Władysławowa. Jego szerokość waha się od 100 m do 3 km. Jeszcze 200-300 lat temu Hel był łańcuchem wysepek, utworzonych przez prądy morskie, które nanosiły tam piach. Dziś oddziela on Zatokę Pucką i Zatokę Gdańską od otwartego morza.
Okolice Zatoki Gdańskiej i Hel należą do najpopularniejszych regionów wakacyjnych w Polsce. Urlopowicze przyjeżdżają tu tłumnie, by skorzystać ze wspaniałych plaż i bliskości wody. Liczne bary, dyskoteki, smażalnie ryb i sklepy z pamiątkami stanowią dodatkową atrakcję. Poza sezonem, miejscowości wypoczynkowe nieco pustoszeją, stając się idealnym miejscem na organizowanie konferencji i spotkań biznesowych.
DOJAZD
Gdańsk wraz z całym Trójmiastem ma dobre połączenie z wszystkimi głównymi miastami w Polsce. W pobliżu znajduje się także lotnisko międzynarodowe, oferujące loty do wielu europejskich miast. Podróż z Warszawy zajmuje około 5-5,5 godzin samochodem (droga E-77) i ponad 4 – pociągiem. Z Trójmiasta jest już niedaleko do miejscowości wypoczynkowych na Helu. Należy udać się na północny zachód, drogą E-28, wiodącą przez Rumię, Redę (za Redą zakręt w prawo i dalej drogą 216), Puck, aż do Władysławowa. Droga trwa około godziny. Przez cały półwysep biegnie jedna droga i jedna linia kolejowa, więc łatwo dostać się do wszystkich miejscowości.
Polska to bardzo zróżnicowany kraj. Przejrzyj nasz katalog wycieczek po Polsce i odkryj piękno naszego kraju!