Złockie leży u podnóża Beskidu Sądeckiego. To mała i przytulna miejscowość, której niestety brakuje cech znanej Krynicy, czy Muszyny. To świetne miejsce dla każdego, kto ceni ciszę i spokój terenów górskich i wsi. Złockie jest także uzdrowiskiem, posiada kilka źródeł wody termalnej
Złockie to miejscowość położona u podnóża Góry Jaworzyny Krynickiej. Jest to znakomity punkt do rozpoczęcia wycieczki w góry Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Znajduje się tam mnóstwo tras wiodących na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej oraz Lackowej – najwyższego szczytu pasma Beskidu Niskiego. Najpopularniejsza trasa w tym regionie to Szlak Wincentego Pola, ale jest tam też mnóstwo innych atrakcji, takich jak kolejka linowa, jadąca na szczyt Jaworzyny w Krynicy, spływy tratwą Dunajcem oraz jazda konna.
W przeszłości Złockie zamieszkiwali Łemkowie. Obecnie znaleźć można niewiele pozostałości po ich kulturze,. Wyjatek stanowi piękny, drewniany kościół prawosławny z ostatnich lat XIX wieku oraz mały, drewniany spichlerz. Kościół Św. Dymitra nie jest wyjątkowo atrakcyjny z zewnątrz, ale jego wnętrze skrywa wspaniałe ikonostasy, które uznawane są za najznakomitsze w regionie.
Złockie jest położone przy południowej granicy Polski. Miejscowość jest otoczona przez malownicze pasma górskie, takie jak Beskid Sądecki oraz Beskid Niski. Okolica zapewnia świetne warunki do relaksu i odpoczynku w środowisku wolnym od pośpiechu, spalin i tłumu ludzi. Wioska leży w dolinie potoku Złockiego, niedaleko innego potoku – Szczawnika.
Wieś została założona około 1580 roku. W ówczesnych czasach był to region, gdzie wytapiano złoto. Sama etymologia nazwy Złockie wskazuje na powiązanie ze złotem. Przez wieki wieś zamieszkana była przez Łemków – grupę etnograficznie spokrewnioną z Ukraińcami. Po II wojnie światowej władze komunistyczne rozpoczęły akcję przesiedleńczą. Łemkowie razem z Ukraińcami zostali przesiedleni do Ukrainy i innych regionów Polski. Akcja ta stanowiła odwet za ukraiński ruch oporu.