Przede wszystkim warto odwiedzić Kraków – dawną stolicę Polski – słynący z unikatowych zabytków architektonicznych oraz wyjątkowej, przyjaznej atmosfery. Gdańsk, Wrocław, Toruń czy Kazimierz Dolny to malownicze miasta o wielowiekowej historii, zaliczane do jednych z najpiękniejszych miejsc w Europie Północnowschodniej. Warszawa ma wiele niezwykłych zakątków i z pewnością „da się lubić”. W Polsce znajdują się liczne zamki i pałace (część z nich oferuje zakwaterowanie) oraz wiele innych atrakcji, np. najstarsza kopalnia soli w Wieliczce, czy też Kanał Elbląski.
Spragnionym ciszy, spokoju i kontaktu z przyrodą polecamy wypoczynek na wsi. Gospodarstwa agroturystyczne zapewniają domową atmosferę oraz umożliwiają poznanie życia wiejskiego np. poprzez współuczestnictwo w wypełnianiu codziennych obowiązków. Turystom oferuje się niezwykle urozmaicony program spędzania wolnego czasu: od festynów z degustacją miejscowych przysmaków i nauką wypieku chleba po różne formy aktywnej rekreacji, np. narciarstwo, jazdę konną, spływy kajakowe, wędrówki górskie. W zaciszu lasów, obfitujących w jagody i grzyby, można odpocząć od zgiełku życia miejskiego. Jest to bez wątpienia forma wypoczynku przystępna dla każdego.
Historia Polski to przeplatające się okresy prosperity i upadku, w czasie których wielokrotnie zmieniały się granice państwa. Naród polski pamięta złote czasy demokracji szlacheckiej, ale i okresy dyktatorskich rządów, rozbiorów kraju, powstań. Apogeum nieszczęść przypadło na wiek XX, którego znakami były dwie wojny światowe, powstanie na terytorium kraju obozów koncentracyjnych, zupełne zniszczenie wielu miast, straty ludnościowe i terytorialne oraz powojenny reżim komunistyczny. Nasza bogata historia sprawia, że Polska jest niezwykle interesującym krajów, zdecydowanie wartym głębszego poznania.
W Polsce są aż 22 parki narodowe, zróżnicowane pod względem bogactw i atrakcji naturalnych. Na urozmaicony krajobraz kraju składają się wybrzeża bałtyckie, liczne jeziora i mokradła, żyzne obszary nizinne oraz góry. Doliny Narwi i Biebrzy, Bory Tucholskie czy Bieszczady urzekają dziewiczą przyrodą, tatrzańskie widoki zapierają dech w piersiach, a unikatowe obszary Mazur czy Wyspy Wolin to raj dla miłośników wakacji nad wodą. Na szczególną uwagę zasługują liczne polskie kurorty i uzdrowiska.
Polacy słyną ze swojej religijności. Liczne kościoły, katedry i kaplice oraz miejsca kultu, takie jak klasztor jasnogórski w Częstochowie, Kalwaria Zebrzydowska lub sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach są celem wielu pielgrzymek, a także ciekawymi zabytkami architektury. Wadowice i Kraków to miasta związane z życiem Jana Pawła II. Na Śląsku można podziwiać z kolei świątynie protestanckie, natomiast we wschodniej części kraju zachowały się drewniane cerkwie, a także meczety mniejszości tatarskiej. Mało kto wie, że na krakowskim Wawelu znajduje się jeden z siedmiu indyjskich czakramów na kuli ziemskiej.
Polska tożsamość ukształtowała się w zetknięciu z naszymi sąsiadami i innymi narodami, które z Polakami handlowały, toczyły wojny lub wspólnie żyły. W Polsce można napotkać ślady kultury niemieckiej, żydowskiej, ukraińskiej, włoskiej, niderlandzkiej, ormiańskiej, czeskiej, litewskiej, austriackiej, szwedzkiej, duńskiej, rosyjskiej i kilku innych, a przedstawiciele niektórych tych narodów wciąż mieszkają w Polsce. Zapraszamy do odkrywania różnorodności kulturowej Polski i jej związków z innymi narodami.