Białe Błota to idealne miejsce dla osób pragnących wypocząć w ciszy i spokoju, wśród natury. Można się tu wybrać na spacer po otaczającej miejscowość Puszczy Bydgoskiej bądź wypocząć nad Notecią lub Jeziorem Jezuickim Małym. Dzięki dogodnemu położeniu 2 km od Bydgoszczy i walorom krajobrazowym, Białe Błota przyciągają co roku wielu turystów.
Białe Błota to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią wypoczynek w harmonii z naturą. Otaczająca miejscowość Puszcza Bydgoska, Łąki Podprądy, Bydgoskie Łąki Nadnoteckie oraz zielony szlak turystyczny im. red. W. Rzeźniackiego (z bydgoskiego Błonia do wsi Tur) zachęcają do spacerów i przyciągają w te rejony wielu turystów. Można tu wypocząć również nad Notecią lub Jeziorem Jezuickim Małym.
Białe Błota to wieś gminna w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. Miejscowość jest położona 2 km od Bydgoszczy, przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 5 i 10 oraz drogi wojewódzkiej nr 223.
Pierwsze wzmianki o Białych Błotach pochodzą z XVIII wieku, kiedy to bydgoska Rada Miejska wydzierżawiła tu folwark. W XIX wieku wyodrębniła się gmina Białe Błota. W 1895 roku przez miejscowość poprowadzono linię kolejową z Bydgoszczy do Żnina, a w 1908 roku stworzyło drugą linię – z Bydgoszczy do Poznania.
Po II wojnie światowej kilkakrotnie rozważano włączenie Białych Błot do Bydgoszczy, jednak nigdy do tego nie doszło.
W latach 90-tych, w rezultacie gwałtownego procesu urbanizacji okolic Bydgoszczy, populacja Białych Błot podwoiła się. Sprzyjały temu: bliskość komunikacyjna Bydgoszczy, atrakcyjne przyrodniczo otoczenie i niższe niż w stolicy województwa Kujawsko-Pomorskiego ceny gruntów.