Spokojna i mała miejscowość Grzybowo leży nad Morzem Bałtyckim, niedaleko od centrum Kołobrzegu. Każdego roku do miasteczka tłumnie zjeżdżają się turyści, aby rozkoszować się odpoczynkiem na piaszczystych plażach. Malownicze okolice Grzybowa zapewniają znakomite warunki do wycieczek rowerowych oraz spacerów. W pobliskich lasach, pachnących słodko wonią sosny można zbierać grzyby i jagody.
W Grzybowie znajdują się jedne z najbardziej atrakcyjnych plaż w tej części wybrzeża. Czysta woda i nieregularna linia brzegowa sprawiają, że Grzybowo jest miejscem o wiele cieplejszym, niż pobliski Kołobrzeg. Głębokość wody zwiększa się stopniowo do maksymalnie 3 metrów. Ta część wybrzeża Morza Bałtyckiego jest znana pod nazwą Zatoki Grzybowskiej, ciągnie się przez około 7 kilometrów i wcina się w ląd ok. 800m.
Jeśli męczy Cię opalanie i pływanie możesz spędzić czas w inny sposób. W Grzybowie jest mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku na łonie czystego i naturalnego środowiska.
Możesz wybrać jazdę konną albo udać się nad malownicze jezioro Resko i tam popływać kajakiem, wodnym rowerkiem lub łódką. W Grzybowie ma także początek najdłuższa ścieżka rowerowa biegnąca brzegiem morza.
Grzybowo, jak i okolica charakteryzuje się unikatowym mikroklimatem, zawierającym dużo jodu. Z tego powodu jest to miejsce często odwiedzane przez osoby cierpiące na choroby układu krwionośnego, mające problemy z oddychaniem oraz metabolizmem. Region jest bogaty w solanki oraz lecznicze błota.
Grzybowo jest położone w odległości 5 km od centrum Kołobrzegu, na trasie z Kołobrzegu do Mrzeżyna, zaledwie 300 metrów od brzegu morza. Grzybowo usytuowane jest dosyć niezwykle, bo na terenie tzw. depresji grzybowskiej, o głębokości ok -1 m.p.p.m. Grzybowo, podobnie jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, leży w Strefie Chronionego Krajobrazu
Podczas pobytu w Grzybowie można zwiedzić wszystkie atrakcje Kołobrzegu, do którego dojeżdża w 10 minut autobus. Ten teren jest łatwo dostępny wszelkimi środkami komunikacji.
W 1320 i 1323 roku po raz pierwszy pisemnie wspomniano o bliżej nieokreślonej osadzie, położonej w okolicach Kołobrzegu, o nazwie Gribowe, która należała do rycerza Arnolda de Gribowe. Jakiś czas później osada przestała istnieć. Obecna miejscowość Grzybowo, została założona prawdopodobnie w tym samym miejscu, w 1822 r. dla eksploatacji torfu (borowiny), własność miasta Kołobrzeg. Dawniej była to wieś ulicowa o luźnej i rozproszonej zabudowie
W 1886 roku Grzybowo liczyło 512 mieszkańców, dla których wydobywanie torfu miało duże znaczenie. Torf służył jako materiał opałowy oraz do użyźniania gleby i jako podściółka dla zwierząt domowych, a od 1882 r. zaczął być wykorzystywany do celów leczniczych, co trwa do dzisiaj. Z upływem czasu liczba mieszkańców malała i w 1939 r. mieszkało tu już tylko 342 osób, co związane było ze spadkiem wydobycia torfów.