Ogonki

Ogonki zawdzięczają swą popularność lokalizacji pomiędzy Węgorzewem i Giżyckiem, w sercu Mazur – jednego z najatrakcyjniejszych regionów Polski. Jeśli nie wystarczają ci gęste lasy, piękne jeziora oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, możesz zawsze zwiedzić liczne zabytki.

 

o Ogonkach

Ogonki to wioska, w której miłośnicy aktywnego wypoczynku będą czuć się znakomicie. Możesz żeglować, uprawiać kajakarstwo, pływać łódką, wędkować, jeździć na rowerze lub konno. Czyste powietrze oraz możliwość zobaczenia dzikich zwierząt przyciąga osoby, które chcą ukryć się choć na chwile i zapomnieć o pracowitym, codziennym życiu. Rozległe tereny Puszczy Boreckiej znajdują się w odległości zaledwie 20 km na wschód od wioski.
W sąsiedztwie miejscowości znaleźć można wiele fascynujących zabytków. Niektóre z nich są pamiątką z czasów Zakonu Krzyżackiego (zamek w Węgorzewie). Inne z nich pochodzą z okresu zaborów pruskich, np. twierdza Boyen w Giżycku. Warto odwiedzić kilka niezwykłych miejsc powstałych podczas II Wojny Światowej, np. bunkier Himmlera niedaleko Pozezdrza (był on częścią systemy zbudowanego w celu zapewnienia ochrony siedzibie Hitlera w Gierłoży) oraz inne bunkry znajdujące się w Ogonkach.

 

GEOGRAFIA

Ogonki są położone w odległości zaledwie 6 km na południowy-wschód od Węgorzewa. Wieś leży nad jeziorem Święcajty, które łączy się z jeziorem Mamry – drugim pod względem wielkości jeziorem na Mazurach. Jeziora na Mazurach są ze sobą połączone, dlatego też bez wysiłku można dotrzeć do każdego zakątka regionu żeglując lub dopływając kajakiem. Niedaleko miejscowości, znajduje się kolejne jezioro – Stręgiel.

 

HISTORIA

W Średniowieczu okoliczne tereny zostały włączone do obszarów Zakonu Krzyżackiego. W późniejszych czasach Mazury weszły w skład Prusów Książęcych (lenno Królestwa Polskiego), a następnie Prusów i Imperium Niemieckiego. Po II Wojnie Światowej
Ogonki ponownie weszły w skład Polski

STRONY HOTELI I MIAST:

to top