Postołowo

Ta niewielka miejscowość, oddalona o niecałe 30 km od Gdańska, znana jest przede wszystkim z olbrzymiego, najdłuższego w Europie pola golfowego. Miłośnicy tego ekskluzywnego sportu uważają pole w Postołowie za wyjątkowo malownicze, ciekawe krajobrazowo i technicznie. Dlatego też z roku na rok cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem wśród golfistów z całego świata. Miejscowość jest łatwo dostępna dla graczy z Europy. Dojazd z międzynarodowego lotniska w Gdańsku do Postołowa zajmuje niecałe 40 minut.

 

o Postołowie

Główną atrakcją Postołowa jest oczywiście najdłuższe w Europie pole golfowe. Istnieją jednak inne powody, dla których warto odwiedzić tą miejscowość. Postołoto to maleńka mioska licząca zaledwie 200 mieszkańców, położona na granicy dwóch etnograficznych regionów – Kaszubów i Kociewia, znanych ze swego ciekawego folkloru i tradycji. Są to tereny popularne ze względu na swe przepiękne krajobrazy. Kaszuby wraz ze swymi jeziorami i małymi wzgórzami otrzymały miano „polskiej Szwajcarii”. Region jest idealny dla każdego, kto chce się zrelaksować. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – nie tylko miłośnicy gry w golfa, ale i amatorzy jazdy konnej, wędrowania oraz wszyscy, pragnący odkryć dziewicze tereny Kaszub i Kociewia.
Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić Twój pobyt, koniecznie odwiedź pobliskie Trójmiasto – Gdańsk, Gdynię i Sopot – wszystkie trzy miasta położone są nad Bałtykiem. Możesz także wybrać się do Malborka lub Fromborka i podziwiać pozostałości po Zakonie Krzyżackim. Na tym terenie pełno jest także mniejszych atrakcji, takich jak Muzeum Kaszubskiej Ceramiki w Chmielnie, klasztor w Kartuzach oraz przełom rzeki Raduni.

 

GEOGRAFIA

Tereny regionu pokrywają charakterystyczne wzgórza polodowcowe. Na zachód od wioski znajdują się dwie popularne atrakcje turystyczne: Kaszubski park Krajobrazowy oraz Wdzydzki Park Krajobrazowy.

 

HISTORIA

Wioska Postołowo pierwszy raz wspomniana została w 1286 roku. Po I robiorze Polski Postołowo zostało przyłączone do Prusów i pozostało pod wpływem Niemców do 1918 roku. Po I wojnie światowej Postołowo włączone zostało do terytorium Wolnego Miasta Gdańsk. Po II wojnie światowej Postołowo ponownie stało siępolską wioską.

STRONY HOTELI I MIAST:

to top